Galeria

"Dom z Marzeń"

DZIEŃ BABCI

I DZIADKA

W dniu 21 stycznia w naszej Fundacji obchodzono uroczystość Dnia Babci i Dziadka.
Z tej okazji nasze dzieci z Fundacji przygotowały swoim przyszywanym Babciom i Dziadkom, którzy są podopiecznymi naszej Fundacji własnoręcznie przygotowane niespodzianki. Zarówno Babcie jak i Dziadkowie byli bardzo zaskoczeni i wzruszeni niespodzianką.

Dzień dziecka 2016

- piknik integracyjny

Najradośniejsze święto dziecięce.
W tym roku liczba atrakcji dla najmłodszych, i nie tylko, była bardzo imponująca. Dzieci mogły poszaleć na trampolinie, brać udział w grach, zabawach sportowych i zajęciach z animatorami. Było też przedstawienie dzieci z zaproszonego przedszkola TPD „Chatka Puchatka”, przedszkola samorządowego nr 20, występ naszych uczniów z przedstawieniem „Wyścig Tramwajów”, występ Teatru Moralitet „Kłopoty Misia Zdzisia”.
Było wiele słodkich smakołyków i ogromny grill.

Wszyscy świetnie się bawili, pogoda i goście dopisali, a wszystkie buzie były uśmiechnięte .

Dziękujemy Uczestnikom i ich Rodzinom za tak liczne przybycie a wszystkim mówimy – do zobaczenia znów za rok!

Imieniny

W tym uroczystym dniu Twoich imienin szczere i serdeczne życzenia długich lat życia, przepełnionych zdrowiem i szczęściem, pogody ducha, pomyślności i ludzkiej życzliwości, dni pełnych słońca i radości oraz wszystkiego, co najpiękniejsze i najmilsze w życiu.
Uśmiechu w każdej sekundzie, radości w każdej minucie, przyjaźni w każdej godzinie, szczęścia każdego dnia, miłości przez całe życie!

Pani Teresy, Danuty, Tekieli, Jadwigi

Pan Tadeusz

Konkurs

bukietu jesiennego

Majowy

piknik integracyjny

Wiosenne Pikniki Integracyjne stały się już tradycja naszej Fundacji. W tym roku zaprosiliśmy osoby niepełnosprawne wraz z Rodzinami w dniu 30 maja 2015. Piknik odbywał się pod hasłem „Zapachniała wiosna majem”. Niemalże na pożegnanie maja a w przededniu Dnia Dziecka bawiliśmy się w prawdziwie wiosennej atmosferze. Sprzyjała nam nawet kapryśna wiosenna pogoda i wbrew wcześniejszym obawom, tak jak co roku, piknik odbył się w ogrodach Fundacji w Krakowie przy ul. Ułanów 25.

Było wiele atrakcji: konkursy z nagrodami, gry i zabawy a dla łakomczuchów – słodycze, wiosenne truskawki, lody. Posilaliśmy się przy smakowitych potrawach z grilla, które cieszyły się wielkim powodzeniem. Były tance przy wiosennych przebojach.

Dziękujemy Sponsorom, którzy pomogli w organizacji tej, tak zawsze oczekiwanej przez podopiecznych, imprezy, dziękujemy Uczestnikom i ich Rodzinom za tak liczne przybycie a wszystkim mówimy – do zobaczenia znów za rok!

Wizyta

Świętego Mikołaja

Jak co roku z dalekiej Laponii przybył do Krakowa Święty Mikołaj, aby spotkać się z dziećmi i obdarować ich prezentami. Pomimo ogromnego zapracowania, tradycją jest już, że odwiedza podopiecznych naszej Fundacji.

Nasi podopieczni bardzo przygotowywali się na to spotkanie, świątecznie udekorowali salę i z niecierpliwością wyczekiwali niecodziennego gościa.

Ta radosna wizyta odbyła się 04 grudnia 2015r. Święty Mikołaj w asyście aniołów przybył do naszych podopiecznych, aby obdarować ich prezentami. Każdy z podopiecznych otrzymał osobiście od Świętego Mikołaja prezent, mógł z nim porozmawiać, uściskać Go oraz zrobić sobie z nim wspólną fotografię. Dzieci były szczęśliwe a radość i uśmiech na ich twarzach były podziękowaniem dla Świętego Mikołaja.

Święty Mikołaj obiecał, że odwiedzi nas za rok. Ten dzisiejszy dzień długo jeszcze będziemy wspominać z radością a dzieci na pewno odliczają już czas do następnego spotkania.

Serdecznie dziękujemy Przyjacielowi naszej Fundacji Panu Arturowi Lazryan, że pomimo braku śniegu i silnego wiatru pomógł przybyć Świętemu Mikołajowi do naszej Fundacji.

Niedziela

Palmowa

Tak jak co roku, Stowarzyszenie Pomocy Socjalnej „Gaudium et Spes” z os. Hutniczego 5 w Krakowie zaprosiło osoby niepełnosprawne, mieszkańców Domów Pomocy Społecznej, uczestników zajęć Środowiskowych Domów Samopomocy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej z całego powiatu małopolskiego do udziału we Mszy św. oraz konkursie palm wielkanocnych, który odbył się zgodnie z tradycją w Niedzielę Palmową, tj. dnia 29 marca 2015 r. w Bazylice OO. Franciszkanów w Krakowie.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy wspólną Mszą świętą o godz. 9.30, po której na krużgankach Bazyliki odbyła się część konkursowa. Prezentowane palmy oceniane były w trzech kategoriach: nawiązanie do tradycji, najdłuższa palma oraz palma nawiązująca do tradycji. Jesteśmy dumni i bardzo zadowoleni, że nasza palma, wykonana przez mieszkańców Domu Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie oraz Domu Pomocy Społecznej dla osób przewlekle somatycznie chorych spotkała siew z uznaniem jurorów i zwyciężyła w konkursie na palmę najbardziej związaną z tradycja małopolską.

Zobaczcie sami na zdjęciach jak wyglądała! Gratulujemy wykonawcom!

Piknik

Korzkiew

23.06.2016

Piknik Świętojański

W dniu 23.06.2016r. mieszkańcy DPS przy ulicy Ułanów 25 w Krakowie brali udział w Pikniku Świętojańskim zorganizowanym przez DPS przy ulicy Kluzeka 6 w Krakowie i Stowarzyszenie „Być”, pt. „Konwentykiel u Twardowskiego”.

Na przybyłych gości czekało mnóstwo atrakcji, począwszy od inscenizacji teatralnej, licznych występów i konkursów, a skończywszy na przepysznych poczęstunkach.

Koncert Jana Wojdaka, zarówno rozgrzał jak i wzruszył publiczność, wprowadzając w czas wspomnień. Niejednemu mieszkańcowi łza zakręciła się w oku, słuchając takich przebojów, tj „Zostań z nami melodio” czy „Białe latawce”.

Znakomita organizacja, wspaniała pogoda oraz atmosfera panująca na Pikniku dostarczyła naszym mieszkańcom niezapomnianych wrażeń., które z pewnością na długo pozostaną w pamięci.

Prace

podopiecznych

Przedstawienie przedszkolaków

z okazji święta 11-Listopada

2016 r. Światowe

Dni Młodzieży

„Dobro otrzymaliście
Dobro dawajcie”
– Mt 9, 36 – 10, 8

W dniu 28.07.2016 nasz DPS odwiedziła grupa ŚDM KRAKÓW 2016 FESTIWAL MŁODYCH – WODZIREJE LEDNICA 2000 która dała koncert dla naszych podopiecznych.

Było wspólne przeżywanie ŚDM – modlitwa, śpiewanie a także tańce. To był wesoły dzień dla naszych podopiecznych.

Tulipanowiec

Tulipanowiec Amerykański z rodziny magnoliowatych uznawany jest za jedno z najpiękniejszych drzew ozdobnych świata.

Jego ojczyzną jest wschodnia część Ameryki Północnej. Do Europy roślina ta trafiła stosunkowo niedawno, bo zaledwie 300 lat temu. Nie jest ona również rozpowszechniona, przez co bardzo rzadko można ją spotkać, również w Polsce.

Jeden okaz tej cieszącej oko rośliny mamy w ogrodzie Fundacji Nasz tulipanowiec, który w 2016 r., w 25-lecie Fundacji zakwitł po raz pierwszy. Warto było czekać 10 lat!

Wigilia

i jasełka 2016

JZ okazji Świąt Bożego Narodzenia w naszej Fundacji odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe, a także odwiedziny dzieci z Przedszkola Samorządowego nr. 20 w Krakowie.


W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, podopieczni oraz pracownicy Fundacji.


W świąteczny nastrój wprowadziło nas przedstawienie Jasełkowe wykonane przez uczniów
i nauczycieli z Zespołu Szkół Specjalnych wchodzących w skład naszej Fundacji. W trakcie spotkanie nie zabrakło kolęd wspólnie śpiewanych przy akompaniamencie zespołu muzycznego , złożonego przez nauczycieli. Najserdeczniejsze świąteczne życzenia zebranym gościom złożyła Pani Przewodnicząca Fundacji Stanisława Centkowska oraz Pan Roman Ficek Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych. Zgodnie ze zwyczajem, wszyscy obecni goście podzielili się opłatkiem.


Spotkanie upłynęło w miłej rodzinnej atmosferze.

Wizyta fundacji

Dr. Claun

Wycieczka do

Wadowic 21.06.2016

Wadowice to miasto w południowej Polsce, w województwie małopolskim, Rodzinny Dom Jana Pawła II.


Podopieczni zwiedzali muzeum i Rynek Wadowic, byli też na słynnych Papieskich kremówkach, wycieczka była udana i jak widać na załączonych zdjęciach wszyscy dobrze się bawili.

Wystawa

Beksińskiego

„Beksiński należy do wąskiego grona polskich artystów, których twórczość jest rozpoznawalna zarówno w kraju jak i poza jego granicami. Rodzące wiele emocji
i kontrowersji dzieła artysty nikogo nie pozostawiają obojętnym, wzbudzając w odbiorcach skrajne uczucia: od zachwytu, po ostrą krytykę. Język artystyczny Beksińskiego cechuje ogromna szczegółowość. Mistrz uwieczniał w swych pracach zdeformowane postacie, opuszczone budynki, budzące grozę kształty i figury, które na przemian fascynują
i przerażają”.

Nasi pensjonariusze z DPS SCH wraz z opiekunami również mogli 14 października 2016 roku odwiedzić wystawę Zdzisława Beksińskiego w Nowohuckim Centrum Kultury.

Występ chóru

„Hejnał”

Nasza Fundacja miała zaszczyt gościć artystów z chóru „Hejnał”.

 

Chór Hejnał jest krakowskim chórem mieszanym, założonym 1948 r. przez Jacka Miklaszewskiego. W swoim repertuarze chór posiada utwory najwybitniejszych kompozytorów polskich i zagranicznych, takich jak: S. Moniuszko, L. van Beethoven,
F. Schubert, J. Strauss, W. A. Mozart.


Mieliśmy niecodzienną możliwość posłuchania koncertu znanych i mniej znanych kolęd. Występ chóru pozwolił nam znów poczuć świąteczną magię i atmosferę. Koncert dostarczył nam wiele emocji i wzruszeń, wszyscy mamy nadzieje, że będziemy mieli okazję jeszcze gościć w naszej Fundacji artystów z chóru Hejnał.

Zabawa

Karnawałowa

Masz pytanie?
Napisz do nas